لوازم برقی. آنها بهره وری و راحتی را به زندگی ما اضافه می کنند. و وقتی یکی از آنها به درستی کار نمی کند، به سختی می توانیم آن را مدیریت کنیم. با زندگی پرمشغله خود، ما تمایل داریم که لوازم خود را بدیهی بدانیم و فقط زمانی متوجه آنها می شویم که خراب شوند. تعمیرات پس از یک خرابی قابل توجه دستگاه می تواند بسیار گران باشد. بسیاری از اوقات می توان به طور کامل از آنها جلوگیری کرد. نگهداری منظم لوازم خانگی شما حیاتی است. در اینجا چند دلیل اساسی وجود دارد که چرا باید به طور مرتب لوازم برقی خود را با یک شرکت تعمیرات لوازم خانگی حرفه ای سرویس کنید. برای اینکار می توانید از وبسایت ایرانیان سرویس کمک بگیرید.

دلایل اصلی خرابی لوازم برقی خانگی چیست؟

تغییرات ولتاژ و خرابی وسایل برقی

اگر ولتاژ خیلی کم باشد، آمپر افزایش می‌یابد که ممکن است منجر به ذوب شدن قطعات یا عملکرد نادرست وسایل الکتریکی شود. اگر ولتاژ بیش از حد بالا باشد باعث می شود دستگاه ها خیلی سریع و بیش از حد کار کنند که باعث کوتاه شدن عمر مفید آنها می شود.

چرا وسایل برقی من می سوزند؟

در دستگاه هایی مانند برخی از موتورهای الکتریکی کموتاسیون، افت ولتاژ باعث کاهش EMF عقب می شود. این می تواند جریان کشیده شده توسط موتور را افزایش دهد و گرمای بیشتری تولید کند. مدارهای الکتریکی با منبع DC تنظیم نشده همچنان ولتاژ پایین را به تمام دستگاه های متصل تامین می کنند و همچنین احتمال سایش را افزایش می دهند.

نوسانات و خرابی وسایل برقی

تعدادی از عوامل وجود دارد که می تواند مشکلات وسایل برقی در خانه را افزایش دهد. مانند رعد و برق، وسایل معیوب، آسیب به خطوط برق در فضای باز، و سیم کشی برق بد در خانه که می توان به چند مورد اشاره کرد. اگرچه یک نوسان برق تنها یک یا دو ثانیه طول می کشد، نوسانات مکرر می تواند به انواع اجزای الکتریکی در خانه شما، به ویژه وسایل بزرگتر مانند یخچال، کامپیوتر، و واحدهای تهویه مطبوع آسیب برساند.

کلیدهای روشنایی ناکارآمد

سوئیچ هایی که به درستی کار نمی کنند معمولاً می توانند به محصولات نامرغوب یا عملکرد ضعیف نسبت داده شوند. مشکلات سوئیچ ممکن است نتیجه یک سوئیچ تازه نصب شده در جای دیگری از خانه یا حتی لوازمی باشد که برداشته شده اند. بیشتر اوقات این مشکل در نتیجه یک خطا در سوکت، مدار یا سیم کشی است.

قطع برق

مانند نوسانات برق، افت منبع تغذیه خانه شما می تواند ناشی از معیوب بودن وسایل برقی متصل به برق یا وسایلی باشد که با مواد نامرغوب ساخته شده اند. این دستگاه‌ها هنگام روشن شدن احتمالاً از سایر دستگاه‌های الکترونیکی برق می‌گیرند.

کلیدهای مدار قطع شده اند

مایکروویوها، سشوارها و سایر لوازم برقی با وات بالا می توانند به راحتی کلیدهای مدار را خاموش کنند، به خصوص اگر از چندین دستگاه در یک مدار استفاده شود. هنگامی که کلید مدار شما خاموش می شود، به آنچه در آن زمان استفاده می کردید نگاهی بیندازید و اقداماتی را برای کاهش آن در آینده انجام دهید.

از بین رفتن عایق

خرابی وسایل برقی علت این عیب الکتریکی است که کاملاً رایج است. در این حالت، این مواد عایق های جاری هستند که دیگر آنطور که باید از تاسیسات الکتریکی محافظت نمی کنند. این به دلیل فرسودگی یا عدم نگهداری ایجاد می شود و اغلب در وسایل قدیمی اتفاق می افتد. علامت آن جرقه معروفی است که می تواند هنگام لمس دوشاخه یا یک وسیله الکتریکی اتصال کوتاه ایجاد کند

این یک افزایش شدید و غیرمنتظره در شدت جریان الکتریکی است که می تواند باعث آتش سوزی شود یا بر نصب تأثیر بگذارد. این می تواند ناشی از طوفان الکتریکی، سیم کشی آسیب دیده یا گرم شدن بیش از حد در پریز باشد. اگر چندین چیز به برق وصل باشد.

چه چیزی باعث سوختن وسایل برقی توسط برق می شود؟

برق‌کار کلیف بلکمن، از DCB Auto Electrical، توضیح داد که وقتی برق قطع می‌شود و دوباره روشن می‌شود، وسایل الکتریکی که به برق متصل هستند جریان زیادی می‌کشند. ولتاژ راه اندازی افزایش می یابد. این دوشاخه ها اجازه عبور جریان اضافی را نمی دهند و فقط تا 240 ولت عبور می کنند

لوازم برقی نو

احتمالاً وسایل جدید جدیدترین ویژگی های ایمنی را دارند. اگر در حال خرید دستگاه دست دوم هستید، مطمئن شوید که تست ایمنی آن انجام شده است. بررسی کنید که تمام ویژگی های ایمنی کار می کنند و سیم های شکسته یا آسیب دیده را بررسی کنید. ابتدا تمام وسایل برقی را خاموش و از برق بکشید. آنها را با یک پارچه خشک تمیز کنید. برای جلوگیری از بارگذاری بیش از حد مدار، تعداد دستگاه هایی را که به پریز وصل می کنید متعادل کنید.

انفجار فیوز و وسایل برقی

اگر دستگاهی به طور مکرر فیوز را منفجر می کند، قطع کننده مدار را خاموش می کند یا به شما شوک وارد می کند، بلافاصله آن را از برق بکشید. تعمیر آن را توسط برقکار مجاز و یا تعویض کنید. همیشه دستگاه خود را توسط یک فرد واجد شرایط تعمیر کنید. پس از اتمام کار، گواهی ایمنی برق را بخواهید. این نشان می دهد که دستگاه مطابق با استانداردهای ایمنی تعمیر شده است. استفاده از لوازم خانگی ایمن است، مشروط بر اینکه کاربر تجربه مناسبی داشته باشد. بر کودکان و دیگران نظارت کنید تا زمانی که بدانند چگونه از دستگاه به درستی استفاده کنند.

سیلندر آب گرم

سیلندرهای آب گرم باید روی دمای مناسب تنظیم شوند. اگر بچه های کوچکی در خانه هستند، توصیه می کنیم یک شیر ترموستاتیک روی سیلندر آب گرم خود نصب کنید و از آن برای کاهش دما استفاده کنید تا از سوختن آنها مطمئن شوید. در صورت لزوم، از تامین کننده انرژی محلی خود یا یک لوله کش دارای مجوز در مورد نحوه راه اندازی آن راهنمایی بخواهید. همیشه مطمئن شوید که ترموستات و پوشش المنت در جای خود قرار دارند تا از برق گرفتگی جلوگیری شود. همچنین از دیگر مقالات مرتبط موجود در سایت دیدن کنید

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.